Zamień kolejkę do lekarza na zajęcia sportowe !

Recepta na długie życie w zdrowiu to ruch,  nie przejmuj się jeśli do tej pory zaniedbywałeś aktywność fizyczną. Nawet gdy zaczniesz ćwiczyć w szóstej dekadzie życia przyniesie to zbawienne skutki.

Zmiany, które zachodzą w naszym ciele w wyniku starzenia dotyczą wszystkich układów naszego organizmu. Dla mięśni, serca, układu nerwowego i kostnego ruch jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania. Bezruch w konsekwencji powoduje spadek wydolności fizycznej, zmniejszenie siły mięśniowej oraz dolegliwości bólowe ze strony stawów

Dzięki aktywności fizycznej można zredukować ilość zażywanych leków, sprzyja ona ustabilizowaniu ciśnienia tętniczego, poziomu cukru we krwi. Zmniejsza dolegliwości bólowe ze strony mięśni ( w bez ruchu nie są one dobrze ukrwione, a przez co nie otrzymują składników odżywczych i tlenu, zalegają zatem metabolity) oraz stawów ( chrząstka stawowa odżywia się tylko podczas ruchu)

Rozsądna aktywność fizyczna wydłuża prognozowaną długość życia, łagodzi przebieg przewlekłych chorób, poprawia też sprawność umysłową. Niestety, według badań, choć 50 proc. polskich seniorów (osób powyżej 65 roku życia) odczuwa potrzebę aktywności fizycznej, to regularnie zażywa ruchu tylko siedem procent.

Zmień statystyki, zamień kolejkę do lekarza na zajęcia sportowe.

Tym, którzy pozostają w domach, oprócz tego, że „się nie chce” towarzyszy obawa czy sport nie spowoduje pogorszenia zdrowia. Zajęcia z fizjoterapeutom są dobrane do potrzeb pacjenta, poprzedzone wywiadem są zupełnie bezpieczne.

Jeśli chcesz wprowadzić w swoim życiu zmiany, wpłynąć na poprawę swojego samopoczucia skontaktuj się z nami.

logo-fizjomed-wawrzyniak-wieruszewska-sroda-wlkp2

 

 

 

 

Post Author: Joanna

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *